BAŞINA BUYRUK İYİLİKLER - Zhoppers

Zhoppers.com, dayanışmayı ve paylaşımı esas alan yeni nesil bir sosyal marka olarak, hayatının içine ve marka mimarisinin temeline, dayandığı değerlerin ruhuna "insanlar için iyiliği" eklemiştir. Zhoppers, onlarca sivil toplum kuruluşu ile yüzlerce projeyi düzenli olarak hayata geçirecek. Her nefesinde, nefes olmayı hedefleyecek. Ve dediğimiz gibi, başlıyoruz.... Gönüllü tasarımcılarımız Yağmur Tanrısevsin ve Ahmet Kural'ın tasarladığı Özel Tasarım Tişörtlerimizin gerliriyle Bir Dilek Tut Derneği'nin yüreği ısıtan projelerine bağışlayarak başlıyoruz hem de... 

 

İlk hedefimiz çocukların hayallerine ulaşmasını sağlamak! 

 

İyilik ortaklarımız;

 

 

Sivil Toplum Kuruluşumuz: Bir Dilek Tut Derneği

 

 

Bir Dilek Tut ( Make-A-Wish® Türkiye) Derneği olarak uzun süredir, lösemi, kanser vb zorlu hastalıklarla savaşan çocuklarımızın gerçekleşmesi imkansız olarak gördükleri en büyük hayallerini yerine getiriyoruz.

 

Bir Dilek Tut/Make-A-Wish® Derneği olarak dünyada 40 Türkiye’de ise 20 yıldır, 3-18 yaşları arasında, çocukluk çağı kanseri, organ yetmezliği, bağışıklık sisteminin çökmesi gibi zor ve travmatik tedavi süreçleri olan hastalıklar ile mücadele eden çocukların gerçekleşmesini imkansız olarak düşündükleri bir hayali gerçeğe döndürerek, çocuklarımıza ve ailelerine mutluluk ve hayata bağlanma gücü vermeyi hedefliyoruz.

 

Çocuklarımız gerçekten çok zor ve uzun bir tedavi süreci geçiriyorlar ama doğru tedavi ve iyi moral desteği sağlanırsa iyileşip hayatlarına devam ediyorlar.

 

Biz de çocuklarımıza sihirli ve mutlu anılar yaratarak moral sağlama cephesinde destek oluyoruz. 

 

İlk Gönüllü Tasarımcılarımız:

 

Yağmur Tanrısevsin

 

Tasarladığı Tişörtler İçin: https://www.zhoppers.com/categories/yagmur-tanrisevsin/products 

 

Yağmur Tanrısevsin, 24 Ağustos 1990 tarihinde Mersin'de dünyaya gelmiştir. Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü mezunudur. Betül Algan Atay, Bahar Kerimoğlu, Meltem Cumbul, Ümit Çırak gibi önemli isimlerden oyunculuk eğitimi aldı.

 

İlk dizi deneyimini 2011 yılında yayınlanan Adını Feriha Koydum isimli dizide canlandırdığı Ece karakteriyle yaşayan Yağmur Tanrısevsin, “Pis Yedili”, “Güneşi Beklerken”, “Kaçak”, “Bana Baba Dedi” ve “Mayıs Kraliçesi” dizilerinde, “Katran”, “Geniş Aile: Yapıştır” ve “Yok Artık 2” filmlerinde rol aldı. Başrollerinde yer aldığı “Baba Parası” filmi ise Ocak 2020’de vizyona girmiştir.

 

2019 yılında Yağmur Tanrısevsin’in Beşiktaş’ın Karanfilköy mahallesinde dekorasyonu ve iç mimarisi güncellenmiş eski bir evi atölyeye çevirmiştir. Tanrısevsin, seramik çalışmalarını halen burada devam ettirmektedir. Çocuklarla, gençlerle ve yetişkinlerle seramik atölye çalışmaları düzenleyen Yağmur Tanrısevsin, çalışmalarını MUUR markası altında yürütmektedir. Birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan Tanrısevsin, kendini bu toprakların ruhunu, sanatın her alanında katma değere dönüştürmeyi amaçlayan bir kültür elçisi olarak tanımlamaktadır.

 

Ahmet Kural

 

Tasarladığı Tişörtler İçin: https://www.zhoppers.com/categories/ahmet-kural/products 

 

1982 yılında Kütahya'da dünyaya geldi. Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü bitirdi ve Beykent Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi aldı.

 

Eğitimine devam ettiği sırada Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu kadrosuna dahil oldu. Tiyatro çalışmaları sürerken Fikrimin İnce Gülü adlı dizi ve TRT'de yayınlanan Evimin Erkeği adlı dizilerde aldığı rollerle televizyonda görünmeye başladı. Ardından Gazi adlı dizide başrol oynamaya başladı ancak rating'lerin düşük olması nedeniyle dizi 19. bölümden sonra yayından kaldırıldı. Aynı yıl içinde Güneşin Oğlu adlı sinema filmde rol aldı.Ardından Ramazan Güzeldir adlı dizinin bir bölümünde oynadı. 

 

2010 yılında Selçuk Aydemir'in yönettiği Çalgı Çengi adlı sinema filminde Murat Cemcir ile başrolde oynadı. 28 Haziran 2012 tarihinde Star TV'de yayınlanmaya başlayan İşler Güçler adlı dizinin başrollerini Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz ile paylaşmıştır. Daha sonra Düğün Dernek adlı sinema filminde de Murat Cemcir'le başrolleri paylaştı. 2014 yılının Ekim ve Kasım aylarında vizyona giren Oflu Hoca'nın Şifresi isimli filmde bir Bakanı canlandırmış, Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu adlı filmde de karga karakterinin seslendirmesini yapmıştır.

 

İlk bölümü 13 Şubat 2014 tarihinde yayınlanan Kardeş Payı dizisinin başrolünü Murat Cemcir ve Seda Bakan ile paylaştı. 4 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren ve 2015 yılının en çok izlenen filmi olan Düğün Dernek 2: Sünnet filminin başrollerini yine Murat Cemcir ile paylaşmıştır. Ahmet Kural, son filmi “Baba Parası” ile 2020 Ocak ayında hayranlarıyla buluşmuştur.

 

Resim konusundaki yeteneğini geliştirmek için çalışan Ahmet Kural, farklı tasarımlar çizerek hayatı anlama ve anlatma çabasına ara vermeden devam etmektedir.